Mona Lisa dětem

Společnost DUHA
Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou
Trutnov, Česká Republika

Společnost DUHA Nadace pro děti postižené mozkovou obrnouTrutnov, Česká Republika


 

Výpis z obchodního rejstříku:                           Výroční zpráva 2016:                          Audit 2016: 

Plán stěžejních nadačních integračních akcí pro rok 2018 

 1. Mezinárodní plavecké závody „O modrou stuhu města Náchoda“ březen - duben 2018 - Náchod - mezinárodní závody, rozdělené do dvou dnů,mistrovská i rekreační část v plavání, účast dětských center s postiženými dětmi, dětské domovy, ÚSP, obč. sdružení, celá ČR, medializace akce v denním tisku, rádiích, sportovní zpravodajství TV, doprovodné akce kulturní, obchodní – ochutnávky, předvádění výrobků apod.
 2. Festival „Orientálních tanců - KOUZLO ORIENTU“, březen 2018, charitativní večer s výtěžkem pro nadační program „Nemysli jen na sebe“, organizačně připravuje paní Dana Minaříková v Hradci Králové.
 3. „ IX.ročník DUHA GOLF CUP Pardubice“ – květen 2018 golfové hřiště Lázně Bohdaneč – Golf club Pardubice, spojení golfu, hokejistů, hostů a partnerů GOLF Clubu Pardubice navazuje na první ročník z roku 2010, výtěžek ze startovného, dražeb je věnován na podporu stacionárních center, které jsou v péči  trutnovské nadace, srdečné a upřímné pozvání od čestného předsedy nadace hokejisty Aleše Hemského. 
 4. Na jarní měsíce s hokejovým klubem HC BAK Trutnov plánujeme spolu společnou charitativní benefiční dražbu – dražbu uměleckých předmětů, dražbu sportovních relikvií ve prospěch Společnosti DUHA. 
 5. Oslavy Dětského dne  květen/červen 2018 – realizováno na 4 místech současně pro děti z celé ČR, kde nikdo nesmí být smutný, každé dítko musí vyhrát,  jilemnického dětského dne se účastní 1500 dětí zdravých i postižených,které si umí spolu hrát doprovodný kulturní program, děti nic neplatí, občerstvení, pitný režim, ceny jako dárky, vše mají zdarma na oslavu svého svátku, Dětský den v Jilemnici slaví své „23.narozeniny“. 
 6. Spolu s TJ LOKO Trutnov oddílem atletiky plánujeme sportovní hry mentálně postižených dětí, mládeže, na stadionu Osvobození v Trutnově, běh partnerů za účasti trutnovských fotbalistů, hokejistů s výtěžkem pro trutnovský stacionář pro děti a mládež, pravděpodobný termín konání akce je květen 2018.
 7. „Dětská párty pro děti v centrech“ – průběžně po celý měsíc červen, Jilemnice, Trutnov, Žatec,… zábavný a soutěžní den pro děti završený benefičním koncertem umělců propojených s nadací v Kulturním domě v Jilemnici, jako dárek k 26 narozeninám týdenního stacionáře - Dětského centra v Jilemnici.
 8. „Integrovaný letní tábor pro děti“ - červenec 2018 v Orlických horách, objekt v Deštném, tábor pro děti postižené (75 % z celkového počtu) a zdravé, kdy jde o podporu myšlenky společného života, odbourání nejistoty, posílení sebevědomí, odbourání strachu z kolektivu, naučení se vzájemné tolerance a vzájemné pomoci, zajišťuje stacionář NONA z Nového Města nad Metují.
 9. Den sportu – pro život“, září 2018, II. ročník - navazujeme na úspěšný první ročník, kdy děti ze stacionářů, domovů, ústavů si vyzkoušeli sportovní areály v Trutnově pro své sportování, kde výkony nehrají takovou roli jako snaha o zdolání překážek, sportovat se dá za každého počasí, v jakékoliv disciplíně, akci finančně podporuje NADACE ČEZ.
 10. „Závody v plavání „Velká cena Trutnova“ Trutnov – říjen 2018 – 19.ročník. Doplněné o kategorie postižených dětí, dětí z dětských domovů, ústavů, stacionářů, přihlášeno je přes 300 závodníků, integrační sportovní akce , mediální spolupráce, výborná forma prezentace spolupráce firmy a nadace.
 11. „Mezinárodní Mistrovství ČR ve stolním tenise mentálně a tělesně postižených.
 12. Dvůr Králové nad Labem - listopad 2018 - ve spolupráci s  Sortovním klubem Klokani Hajnice, akce pro děti a mládež z celé ČR, jde o třídenní akci, mediálně zajímavá a sledovaná akce, záštita ze strany MěÚ Dvůr Králové nad Labem, výborná organizační i sportovní úroveň.
 13. „Mikulášské a vánoční nadílky“ – prosinec 2018, nadílky dětem s kulturním vystoupením v jednotlivých centrech.
 14. „Grantový program“, k 15.12. příjem grantových žádostí pro rok 2019, přerozdělování výnosů za rok 2018.
Plánované nadační akce se konají pod záštitou a s podporou společností:

NADACE ČEZ / BAK stavební společnost a.s. / FLEXARET group s.r.o. / LION Production Agency spol. s r.o. 
 
TOSTO spol. s r.o. / ATLAN CZ a.s. / PRO.MED.CZ a.s. / PZF group s.r.o. / Optika D+P s.r.o. / WING 49 CZ z.s.
Hokejový klub DRACI Trutnov z.s. / MFK Trutnov z.s. / ProLIST s.r.o. / SAKO s.r.o. / CHODOVAR s.r.o.
MUCOS PHARMA CZ / Zaměstnanecká pojišťovna Škoda / BUSINESS MEDIA / LN SERVIS / Hradecká pekárna s.r.o.
PRO TRAVEL / Saar Gummi s.r.o. / HYGO TREND s.r.o.